Sluit

Wij antwoorden meestal binnen 48 uur!

Man met grijs haar en bril, armen gekruist, met twee kleine portretfoto's, grafische vormen en de tekst 'AI experimenten 2' Man met grijs haar en bril, armen gekruist, met twee kleine portretfoto's, grafische vormen en de tekst 'AI experimenten 2'

Ontlast je serviceteam met deze 3 nieuwe HubSpot agents

Je supportteam behandelt elke week dezelfde vragen. Je kennisbank is al zes maanden niet bijgewerkt. En na elk klantgesprek gaan er kostbare minuten verloren aan CRM-invoer. Herkenbaar? Automation Specialist Jeroen neemt je mee door 3 nieuwe HubSpot service agents die daar verandering in brengen.

8 april, 2026
Jeroen Beelen
Jeroen Beelen

Wat zijn HubSpot service agents?

De HubSpot service agents maken deel uit van Breeze, de ingebouwde AI van HubSpot, en werken volledig binnen jouw eigen omgeving. Ze combineren krachtige taalmodellen met de data die al in je CRM staat. Daardoor begrijpen ze niet alleen wát een klant vraagt, maar ook wie die klant is en wat er speelt. En omdat alles binnen het platform blijft, hoef je je geen zorgen te maken over privacy of het delen van data met externe partijen.

In deze blog bespreek ik 3 agents die direct relevant zijn voor elk serviceteam: de Customer Agent, de Knowledge Base Agent en de Call Recap Agent.

Customer Agent: geeft automatisch antwoord op simpele klantvragen

De Customer Agent beantwoordt klantvragen automatisch, direct en altijd in de toon die bij je organisatie past. Daarvoor haalt hij zijn kennis uit je kennisbank, websitepagina's, blogs en toegevoegde documenten en gebruikt hij je Brand Kit voor tone of voice.

Komt er toch een vraag voorbij die te complex is? Dan escaleert hij automatisch naar een menselijke collega. De agent werkt via chat, WhatsApp, Facebook Messenger en e-mail. Één kanttekening: de agent is zo goed als de content waarop hij draait. Een verouderde kennisbank levert verouderde antwoorden op.

Benieuwd hoe deze Customer Agent het doet ten opzichte van andere platforms? Niels deed een experiment en zette ze naast elkaar in zijn blog.

Knowledge Base Agent: houdt je kennisbank automatisch up-to-date

Die verouderde kennisbank van net? Dat is precies het probleem dat deze agent oplost! Elk afgesloten ticket is in feite een vraag-antwoord-paar, en dat is de informatie die je nodig hebt voor een goed kennisartikel. Toch blijft die kennisbank vaak maandenlang ongewijzigd omdat niemand de tijd heeft om er iets mee te doen.

De Knowledge Base Agent analyseert gesloten tickets, herkent patronen en stelt conceptartikelen op die klaarstaan voor review. Jouw medewerker keurt het goed en publiceert het. De Customer Agent wordt er vervolgens direct slimmer van: hoe meer gesprekken er binnenkomen, hoe rijker de kennisbank wordt.

Instellen is eenvoudig: kies een ticket pipeline en een kennisbank. De enige voorwaarde is minimaal 5 afgehandelde tickets. De agent staat momenteel in beta, maar is volledig operationeel.

Call Recap Agent: gespreksnotities zonder zelf iets te hoeven doen

Je hangt op na een productief klantgesprek. En dan begint het echte werk pas: samenvatten, loggen, opvolgmail opstellen. De Call Recap Agent neemt dat over.

Voeg het gespreksscript toe en binnen een minuut staan een CRM-notitie, een conceptopvolgmail met actiepunten én relevante kennisbanklinks klaar. Gekoppeld aan het juiste bedrijfsrecord. Wat normaal een kwartier kost, is ineens een minuutje werk.

Wat het je team oplevert

De 3 agents raken elk een ander knelpunt, maar het resultaat is hetzelfde: je team heeft meer tijd voor werk waar een mens echt voor nodig is. Minder repetitief werk, omdat de Customer Agent standaardvragen afvangt. Een kennisbank die groeit op basis van echte klantvragen, zonder extra tijdsinvestering. En CRM-data die actueel blijft, ongeacht hoe druk het is.

Want dat is waar het uiteindelijk om gaat. De HubSpot service agents vervangen je team niet, ze versterken het. Zodat jij en je collega's bezig kunnen zijn met wat menselijke aandacht echt verdient: klantrelaties bouwen, complexe problemen oplossen en je service structureel verbeteren.

Wil je weten welke agent het meeste oplevert voor jouw team, of hoe je ze concreet inricht? Stuur me een berichtje, ik denk graag met je mee!

Jeroen Beelen
Meet onze Marketing Automation Specialist Jeroen. Overdag werkt hij aan de mooiste lead nurture campagnes en improviseert hij erop los om de uniekste mails te bedenken. En dat improviseren kan hij wel. Want ’s avonds als de deuren van Bikkelhart sluiten, rijdt Jeroen naar Alkmaar voor een potje improvisatietheater.

Hoeveel Bikkelhart heb je nodig?

Bikkels zijn er in allerlei soorten en maten. Designers, Fotografen, Videografen, Motion Designers, Marketing Automation- en Conversie Specialisten, Copywriters en Front end Developers. We zijn afzonderlijk sterk, maar nog krachtiger als je ons combineert. Samen maken we van jouw project een succes.

We antwoorden meestal binnen een werkdag!